BELTOR PAS KARATE KYOKUSHINKAY YELLOW

29,00 zł

Beltor - Marka wybierana przez mistrzów!

Polecany jest przez najlepszych zawodników ze świata karate, którzy cenią sobie profesjonalną jakość wykonania i komfort użytkowania! Dąż do osiągnięcia perfekcji technik sztuki walki karate i duchowego spokoju tą samą drogą co najlepsi zawodnicy!


Staranne wykończenie od początku do końca!

Pas wzmocniony jest aż 8 szeregowym przeszyciem z użyciem mocnych i grubych nici. Skrajne elementy są dodatkowo wzmocnione i wykończone w estetyczny sposób, dzięki czemu pas nie ulega zniszczeniom i wytrzymuje intensywne treningi! Szerokość pasa została dopasowana tak, aby z łatwością można było go związać.


Dane techniczne:

Dostępne długości: 200, 220, 240, 260, 280, 300, 320 cm
Szerokość: 4 cm
Materiał: 100 % bawełna


Jak dobrać długość pasa?

Wszystko zależy nie tylko od obwodu zawodnika, ale również od stylu wiązania. Zwykle kobiety zawiązują pasy w talii, a mężczyźni na biodrach. Najlepszym sposobem jest zmierzenie długości przy pomocy sznurka, taśmy lub innego pasu materiałowego. Należy zawiązać go w pożądany sposób, dodać dodatkowo około 5-8 cm więcej centymetrów na węzeł (ze względu na szerokość pasa) oraz dopasować długość obu końców jakie chcemy uzyskać w docelowym pasie. Dopasowany w ten sposób sznurek lub taśmę należy odpowiednio oznaczyć, a po zdjęciu zmierzyć jego długość. Pas można owijać pojedynczo lub podwójnie, z tego względu dobór rozmiaru jest bardzo indywidualny.


Symbolika kolorów pasów w karate


Biały pas - Shiro obi
Noszą go początkujący, którzy wstąpili do Dojo z nadzieją poznania sztuki walki. Nie symbolizuje on żadnego stopnia kyu. Posiadacz pasa w kolorze białym powinien trenować w skupieniu i spokoju, uczyć się etykiety, wytrwałości i właściwej postawy. 

Pomarańczowy pas - Orenji obi
Jest to drugi etap na drodze do doskonalenia umiejętności karate. Pomarańczowy pas zobowiązuje do zrozumienia oraz przestrzegania etykiety Dojo. Kolor pasa nawiązuje do czary podstawy, znajdującej się u podstawy kręgosłupa, której żywiołem jest Ziemia. Symbolizuje stabilność. Prawidłowa i stabilna postawa to pierwszy oraz podstawowy krok na drodze do sztuk walki. 

Niebieski pas - Aoi obi
Jest to trzeci etap na drodze do doskonalenia umiejętności karate. Niebieski nawiązuje do drugiej czakry, która znajduję się w okolicach kości krzyżowej. Jej żywiołem jest Woda - symbol płynności oraz umiejętności przystosowania się. Posiadanie niebieskiego pasa oznacza naukę koordynacji technik, giętkości ciała oraz płynności ruchów. Jest to etap treningu panowania nas sobą, swoim umysłem i umiejętnością skrywania emocji. 

Żółty pas - Kiiro obi
Kolor żółty nawiązuje do czary splotu słonecznego, której żywiołem jest Ogień – symbol kreatywności i energii fizycznej. Żółty pas jest ostatnim z grupy początkujących. Karateka posiadający żółty pas rozumie, że siła uderzeń czy kopnięć zależy nie tylko od siły mięśni, ale również od wyzwolenia siły wewnętrznej, która pochodzi z brzucha i związana jest z punktem hara. 

Zielony pas - Midori obi
Zielony kolor jest wytworem zmieszania żółtego, czyli żywiołu ognia i niebieskiego, czyli żywił eteru. Nawiązuje on do czary serca, znajdującej się na wysokości serca. Jej żywiłem jest Powietrze – symbol emocji, wrażliwości i uczuć. Zielony pas to pierwszy ze stopni zaawansowanych. Posiadacz pasa skupia się głównie na prawidłowym oddychaniu i doskonaleniu podstawowych technik. Dodatkowo nauka obejmuje sposoby poruszania się i obowiązkowych kata.

Brązowy pas – Cha obi
Brązowy jest mieszanką trzech kolorów: czerwonego - fizycznego, żółtego - intelektualnego oraz niebieskiego - duchowego. Pas w kolorze brązowym wyraża poczucie równowagi ciała, duszy i umysłu. Osiągnięty etap cechuje się poważnym i dojrzałym podejściem do treningu. Karateka potrafi wykonywać pewne oraz silne techniki, nie zapominając jednocześnie o dalszym doskonaleniu swoich umiejętności.