BELTOR KIMONO BJJ GI VANQUISHER

389,00 zł

Mistrzowska jakość!

Kimono Vanquisher stworzyliśmy dla osób, które szukają świetnego Gi na zawody, jak i na codzienne treningi. Wykonane z najlepszej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy szczegół Gi jest nie tylko unikalne pod względem wizualnym ale i funkcjonalnym, zapewniając komfort i wygodę użytkowania. Wyjątkowy krój kimon pozwala na swobodnie poruszanie się jednocześnie sprawiając, że Gi jest idealnie dopasowane do ciała, przez co trudniej za nie złapać. Zastosowane materiały zapewniają bardzo lekką wagę kimona przy zachowaniu jak największej wytrzymałości.

Uwaga! - Kimono nie jest sprzedawane z pasem.

Zalety:

  • bluza kimona wykonana z wygodnej, wytrzymałej i bardzo lekkiej plecionki typu PEARLWEAVE (450-550g/m2)
     spodnie wykonane z niesamowicie wytrzymałego materiału typu RIPSTOP, który jest lżejszy i znaczenie mocniejszy od zwykłej bawełny
  • spodnie wzmacniane na kolanach, dzięki czemu przetrwają nawet najmocniejsze treningi
     klasyczny design z doskonale wykonanymi haftami oraz naszywkami

Jak wybrać najlepsze kimono?

Strój w tym sporcie okazuję się być bardzo istotny. Najważniejsze aby odnaleźć strój, który okażę się Twoim "partnerem", ponieważ razem spędzicie mnóstwo czasu na sali treningowej. Dlatego warto dopasować go do własnych potrzeb i oczekiwań. Wbrew pozorom Kimona do BJJ posiadają wiele różnic, które zdają się być tylko detalami, jednakże w praktyce okazuję się, że to bardzo złudne podejście.

Gdy stoisz przed decyzją wyboru kimona dla siebie, nie lekceważ wyboru idealnego rozmiaru, jest to bardzo istotna kwestia, która na pewno zaprocentuję i odwdzięczy się wygodą na sali treningowej.

Jaka plecionka będzie najlepsza?

Niepozorna plecionka, jej grubość okazuję się mieć ogromne znaczenie, ponieważ im jest grubsza, tym trudniej będzie przeciwnikowi za nią chwycić, co pozwoli zdobyć Ci przewagę!

Górny element kimona, czyli bluza wykonywana jest właśnie ze wspomnianej plecionki.

Co wyjątkowego charakteryzuję bawełnę stosowaną do tej części kimona?

Wyjątkowy gatunek bawełny. To właśnie ten materiał przyczynia się do trwałości i odporności bluzy kimona. Istnieje wybór kilku rodzajów gramatur, gdy gramatura jest wyższa kimono jest cięższe, a co z tym idzie bardziej wytrzymałe.

Najpopularniejsze rodzaje plecionek kimon GI BJJ:

Single Weave – pojedyncza plecionka, cechuję ją bardzo niska waga. Zaleca się zastosowanie jej na zawodach (nie zaburza wagi zawodnika) a także na treningi w cieplejsze dni. Najczęściej stosowana gramatura to 550g/m2.

Double Weave – podwójna plecionka, jest już grubsza niż jej poprzednik. Ze względu na stosunkową wysoką masę poleca się stosowanie jej na treningach. Gramatura 750g/m2.

Gold Weave – uznawany jako pewnego rodzaju kompromis pomiędzy rodzajem Single, a Double. Okazuję się być złotym środkiem, który pozwala używać jej na treningach jak i na zawodach.

Pearl Weave – w ostatnim czasie wyjątkowo popularny rodzaj plecionki, który odnalazł zastosowanie w większości nowoczesnych kimon. Z racji zastosowania wysokiej jakości włókien oraz wytrzymałym sposobie splotu łączy w sobie lekkość oraz wytrzymałość. Gramatura waha się nawet od 350g/m2 do 550g/m2.