BENE VOBIS MAGNEZ QUATTRO 500 g

99,00 zł

data ważności 04-05-2022

Magnez jako kofaktor bierze aktywny udział w ponad 300 procesach enzymatycznych, które regulują różne reakcje biochemiczne w żywym organizmie. Magnez odgrywa istotną rolę w transporcie jonów wapnia i potasu przez błonę komórkową oraz w procesie, który jest ważny w celu przewodzenia impulsów nerwowych, kurczenia się mięśni, oraz normalnego rytmu serca i ciśnienia krwi. Magnez umożliwia właściwą mineralizację kości oraz stabilizację błon komórkowych. Koordynuje skurcz i rozkurcz mięśni. Optymalny poziom Magnezu jest również ważny dla utrzymania odpowiedniego poziomu wapnia poprzez jego wpływ na przytarczyce.

Suplement diety Bene Vobis® Magnez QUATTRO z witaminą B6 zapewnia wysoką porcję tego kluczowego dla zdrowia pierwiastka. Magnez QUATTRO to innowacyjna kompozycja, doskonale uzupełniających się aż czterech, dobrze przyswajalnych i tolerowanych przez organizm form magnezu: cytrynianu magnezu, diglicynianu magnezu, mleczanu magnezu oraz glukonianu magnezu wzbogaconych dodatkowo witaminą B6, która może zwiększać jego wchłanianie o ok. 20-40%.

Połączenie najlepszych, organicznych związków mineralnych w jednym preparacie pozwoliło na uzyskanie aż 216 mg jonów magnezu w jednej porcji. Mieszanka charakteryzuje się wysoką aktywnością biologiczną (przyswajalnoścą). Należy pamiętać, że to w jakim stopniu dany składnik zostanie przyswojony przez nasz organizm zależy od jego chemicznej formy, która będzie detrerminowała skuteczność uzupełniania niedoborów pokarmowych.

SKŁAD

1 porcja (2000 mg)
  • CYTRYNIAN MAGNEZU: 498,80 mg
  • w tym: Magnez: 79,80 mg (21,28 %RWS*)
  • DIGLICYNIAN MAGNEZU: 498,80 mg
  • w tym: Magnez: 59,90 mg (15,98 %RWS*)
  • MLECZAN MAGNEZU: 498,80 mg
  • w tym: Magnez: 49,90 mg (13,31 %RWS*)
  • GLUKONIAN MAGNEZU: 498,80 mg
  • w tym: Magnez: 26,40 mg (7,04 %RWS*)
Chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6): 5 mg (357,14 %RWS*)
* Referencyjne wartości Spożycia
SPOSÓB UŻYCIA

1 porcję (2000 mg proszku = 1 duża płaska miarka) rozpuścić w 200 ml wody, soku, ulubionego napoju itp. Spożyć zaraz po przygotowaniu.

Miarka za pomocą której można wygodnie odmierzyć porcję preparatu znajduje się wewnątrz opakowania. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką

OSTRZEŻENIA

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne. Produkt może zawierać: soję, zboża zawierające gluten, jaja, nasiona sezamu, seler, orzeszki ziemne i orzechy.